عصر کرد
بازار بزرگ سقز تا شنبه آینده تعطیل است
يکشنبه 22 فروردين 1400 - 08:49:57
عصر کرد - سنندج - فرماندار ویژه سقز گفت: با توجه به وضعیت قرمز کرونا در این شهر و به منظور کاهش ازدحام، شلوغی و قطع زنجیره انتقال کرونا، بازار بزرگ سقز از امروز تا شنبه 28 فروردین ماه سال جاری تعطیل است.

کامیل کریمیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دیروز با حضور در بازار سقز و در گفت و گوی رودرو و نزدیک با بازاریان، از آنان خواهش کردیم تا بر اساس مصوبات ستاد کرونا و بر اساس جداول تعریف شده به مدت یک هفته مغازه هایشان را تعطیل کنند.
وی با بیان اینکه بازاریان سقز، یک ضلع اصلی مهار کرونا بوده اند و هستند یادآور شد: در بخشی از برهه های زمانی با وجود نارنجی شدن وضعیت شهرستان سقز از نظر کرونایی ولی به دلیل توجه به اقتصاد و رعایت پروتکل های بهداشتی در بازار، گروه های شغلی 2 و سه تعطیل نشد.
وی افزود: در حال حاضر به دلیل روند رو به رشد ابتلای شهروندان به کرونا و تشدید شدن این بیماری، همکاری بازاریان برای تعطیلی چند روزه، ضروری است زیرا زنجیره این بیماری با دوری کردن از تجمع ها و ماندن در خانه، قطع می شود.
کریمیان اضافه کرد: در صورتی که وضعیت کرونایی سقز بهتر و از وضعیت حاد و بحرانی به سمت نارنجی و آبی پیش برود، تعطیلی بازار، کمتر از یک هفته به طول خواهد انجامید و بازار باز زودتر باز خواهد شد.
وی همکاری خوب بازاریان و مردم سقز در مهار کرونا را الگوی بسیاری از شهرها دانست و گفت: دولت به وضعیت نامناسب اقتصاد مردم آگاه است و تعطیلی های بازار به دلیل جلوگیری از بحرانی شدن وضعیت برای حفاظت از جان مردم است.
وی از رییس و هیات مدیره اتاق اصناف، رییس صنعت، معدن و تجارت و روسای اتحادیه های صنفی خواست تا نحوه تعطیلی و اجرای مصوبات ستاد کرونا را رصد کنند چون بر این اساس، غیر از گروه های شغلی یک تمام گروه های شغلی 2، سه و چهار از فردا 22 فروردین تا 28 فروردین تعطیل خواهد بود.
فرماندار ویژه سقز باری دیگر از خودگذشتگی بازاریان و صبوری آنان را قابل تقدیر دانست و افزود: مردم از هرگونه تجمع و دورهمی های خانوادگی، برگزاری مراسمات عروس و عزا خودداری کنند تا با همکاری یکدیگر سلامت را به شهر بگردانیم.
سقز با بیش از 226 هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در 190 کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.
برچسب‌ها
ویروس کرونا اصناف سقز محدودیت های کرونا بهداشت و سلامت

http://www.Kurd-Online.ir/Fa/News/200920/بازار-بزرگ-سقز-تا-شنبه-آینده-تعطیل-است
بستن   چاپ